3 Pabianicka Konferencja Młodych Naukowców

Trzeci już raz w Pabianicach wydarzeniem towarzyszącym Konferencji i Kongresom Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii będzie Pabianicka Konferencja Młodych Naukowców.

I również, jak w poprzednich edycjach podzielona zostanie na dwie sesje – studencką i doktorancką.

Prace należy wysyłać poprzez system nadsyłania prac Konferencji, wybierając odpowiednią sesję w ramach 3PKMN.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych naukowców do zgłaszań wystąpień!

Posiedzenie ER-WCPT w Pabianicach

W dniach 5 i 7 grudnia, w Pabianicach odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego Europejskiego Regionu Światowej Konfederacji Fizjoterapii. 6 grudnia, w piątek członkowie europejskich władz WCPT będą uczestniczyć w kongresie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

W Pabianicach spotkać będzie można:

  • przewodniczącą ER-WCPT – Esther-Mary D’Arcy (Irlandia),
  • wiceprzewodniczących – Rolanda Crapsa (Belgia) i Carmen Suárez (Hiszpania),
  • skarbnik – Unnur Pétursdóttir (Islandia),
  • regionalnego przedstawiciela WCPT – Johna Xerri de Caro (Malta),
  • sekretarza generalnego – Davida Gorrię.

W kongresie uczestniczyć będą oczywiście także polscy członkowie zarządu ER-WCPT – członek alternatywny Zbigniew Śliwiński oraz alternatywny przedstawiciel regionalny w WCPT – Sebastian Zduński.

Zapraszamy do udziału w Kongresie PTF

Szanowni Państwo

w 2019 roku odbędzie się Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. W pabianickim hotelu Fabryka Wełny już po raz szósty będziemy mieli przyjemność gościć fizjoterapeutów i lekarzy związanych z rehabilitacją, którzy przedstawią liczne wykłady i plakaty naukowe. Przeprowadzone zostaną liczne warsztaty praktyczne, a uczestnicy będą mogli także zwiedzić wystawę sprzętu rehabilitacyjnego.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Będziemy w trakcie Kongresu wybierać nowe władze Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, które jako jedyne reprezentuje Polskę w Światowej Konfederacji Fizjoterapii (m.in. w Zarządzie ER-WCPT), więc będzie to wybór osób, które mogą polskich fizjoterapeutów nadal godnie reprezentować na międzynarodowym forum.

Będziemy też obchodzić 20 rocznicę piastowania funkcji prezesa Zarządu Głównego PTF przez dr. Marka Kiljańskiego. Były to lata, w których fizjoterapia stała się ważnym zawodem medycznym, między innymi dzięki ustawie o zawodzie fizjoterapeuty, którą Prezes Marek Kiljański, Wiceprezesi Jan Szczegielniak i Zbigniew Śliwiński wraz z posłem Dariuszem Dziadzio w lipcu 2014 roku wnieśli do laski marszałkowskiej.

W miarę zbliżania się do terminu Kongresu będziemy na bieżąco informować o tym, co ważnego i ciekawego jeszcze będzie miało miejsce w Pabianicach.

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami także i w tym roku. Zapraszamy w grudniu do Pabianic!!!